Dnia 26 września 2018 świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji uczniowie klasy Va i VIIIb pod opieką pani Beaty Filipowskiej wzięli udział w międzynarodowym projekcie e-twinning „Let’s celebrate the Day of European Languages together!”. Zadaniem uczniów było przetłumaczenie znanej bajki „The Gingerbread Man” na język ojczysty i nagranie jej w postaci krótkiego filmiku. Tłumaczenie zrobiła klasa VIIIb, natomiast ilustracjami i nagraniem bajki zajęli się uczniowie z klasy Va.

Oto efekt końcowy:

Wszystkie pozostałe prace można obejrzeć tu:

Europejski dzień języków – wszystkie prace

Poza tym pani Beata Filipowska przygotowała również Escape Room in English, czyli pokój zagadek w języku angielskim, z którego uczniowie klas VIII i IIIG mogli korzystać w czasie północki filmowej. Z zadaniem zmierzyła się grupa gimnazjalistów, którzy wspólnymi siłami rozwiązali wszystkie zagadki i odnaleźli klucz do sali. Brawo!