24 maja, po raz dziewiąty odbył się w Rożnowie Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Honorowy patronat objęła Biblioteka Miejska w Obornikach. Pierwsze miejsce w kategorii szkoły podstawowej zdobył Michał Łatka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie. Druga była Wiktoria Kwiatkowska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rożnowie, a trzecia Wiktoria Boniak z Chrustowa. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Hanna Mazurek z Gimnazjum Prywatnego w Obornikach, drugie miejsce zajęła uczennica gimnazjum z SP nr 4 w Obornikach – Emilia Wojciechowska , a trzecie miejsce zdobyła gimnazjalistka, Olga Rozynek ze Szkoły Podstawowej w Ryczywole. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Małgorzata Dobra i Magdalena Krzyżaniak. Nagrody dla zwycięzców w dwóch kategoriach ufundował Ludowy Bank Spółdzielczy w Obornikach, dzięki przychylności Zarządu i Pana Prezesa Macieja Kłosowskiego. Konkurs nie mógłby się odbyć bez życzliwości Pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rożnowie, Doroty Stypuły oraz finansowemu wsparciu Panów – Jarosława Thiema i Dariusza Flajszera oraz upominkom ufundowanym przez stowarzyszenie LGD Kraina Trzech Rzek w Obornikach i Biuro Promocji Urzędu Miejskiego. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu tego konkursu.