Dzień 27 października 2017 r. to niewątpliwie bardzo ważna data w życiu naszych najmłodszych przedszkolaków. A mianowicie to dzień, w którym odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.

Nadszedł  ten moment w życiu każdego 3, 4-latka uczęszczającego po raz pierwszy do przedszkola, kiedy to  minął już okres adaptacyjny, a teraz każde dziecko stoi przed momentem mianowania na wzorowego, dzielnego,  a jednocześnie wesołego przedszkolaka.

Na tę okazję dzieci wraz z paniami przygotowały program artystyczny, przepełniony piosenkami oraz wierszykami, których nauczyły się, uczęszczając na zajęcia.

Punktem kulminacyjnym okazało się samo pasowanie. Za sprawą pani dyrektor Doroty Stypuły oraz wicedyrektor – pani Małgorzaty Wojtowicz – Schoener dzieci weszły do grona pełnoprawnej społeczności przedszkolnej Przedszkola w Rożnowie. Na zakończenie każde dziecko otrzymało plakietkę PRAWDZIWEGO PRZEDSZKOLAKA, dyplom, książkę oraz słodkie „małe co nieco”.

Na pewno niejednej mamie i niejednemu tacie zakręciła się łezka w oku, okazując tym samym wzruszenie oraz radość z zaistniałego faktu. Od tej pory każdy maluch z większą ochotą i ze słowami piosenki na ustach: „Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę…” przybywa codziennie rano do sali przedszkolnej.