Dnia 13 października grupa 11 uczniów z naszego Gimnazjum wraz z opiekunami K. Mikołajczak i A. Szewczyk wzięła udział w XII Powiatowym Festiwalu Nauk Przyrodniczych, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach. Na festiwalu gościli politycy władz gminnych i powiatowych, „ojciec chrzestny” festiwalu, pan Kazimierz Paprzycki oraz prof. dr hab. Ryszard Cajka z wydziału Fizyki Technicznej Instytutu Fizyki Politechniki Poznańskiej. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu było Słońce. Zgromadzeni obejrzeli więc piękną inscenizację połączoną z pokazami doświadczeń chemicznych obrazującą powstanie tej najbliższej nam i niezbędnej do życia na Ziemi gwiazdy. Elementem otwarcia były też cieszące się wielkim zainteresowaniem pokazy pełne ciekawych zjawisk i niespodziewanych wybuchów.

W drugiej części nastąpiły uczniowskie pokazy doświadczeń. Nasi uczniowie prezentowali takie doświadczenia jak: zamiana miejsc oleju z wodą, napięcie powierzchniowe, znikanie styropianu, tornado w butelce, szaszłyki z baloników, zjawisko refrakcji, model piły tarczowej czy hologram.

Potem nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursów oraz ogłoszono, że w przyszłym roku gospodarzem XIII PFNP będzie Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ludomach.

Występ Libera , który był wielką niespodzianką przygotowaną przez organizatorów, zakończył XII Powiatowy Festiwal Nauk Przyrodniczych. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i pomysłów, które chcą wykorzystać w przyszłym roku.