WOŚP w Rożnowie

Już po raz 27 pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrana kwota zostanie przeznaczona na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych. Od kilkunastu lat włącza się w tę akcję Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rożnowie.

Dyrekcja szkoły, uczniowie i grono nauczycielskie nie są obojętni na los dzieci chorych. Przygotowali atrakcje, które pozwoliły na zebranie funduszy na rzecz Orkiestry. W sobotę przed Wielkim Finałem zorganizowane były:

  • bal przebierańców dla dzieci przedszkolnych i nauczania zintegrowanego
  • dyskoteka dla starszych uczniów
Pracownicy szkoły przygotowali przepyszne ciasta, które następnie były sprzedawane w kawiarence. Pieniądze z ich sprzedaży również zasiliły konto Orkiestry, a każdy ofiarodawca mógł liczyć na czerwone serduszko. W niedzielę gimnazjaliści w towarzystwie strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożnowie, która od wielu lat pomaga w zbiórce, kwestowali na terenie Rożnowa, Kowanówka, Pacholewa, Marszewca i Żernik.

W tegorocznej zbiórce zebrano 9278,98 złotych. Kolejny raz mieszkańcy Rożnowa i okolicznych wsi chętnie wzięli udział w zbiórce i okazali wielkie serce na rzecz chorych dzieci.