Małgorzata Standerska

 

Projekt Fundacji BOŚ “zdrowo jem więcej wiem”

Informacja

Klasa IIc szkoły podstawowej brała udział w projekcie-konkursie na temat „zdrowego odżywiania się dzieci i młodzieży”. Zadania konkursowe polegały na zapoznaniu się uczniów z zasadami zdrowego żywienia, wykonywaniem różnych zadań polegających na propagowaniu i uczeniu się zasad zdrowego żywienia.

Przedstawiamy fragmenty raportów przesyłanych do Fundacji

Na podstawie wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy – przygotowaliśmy klasowe przedstawienie które zostało zaprezentowane rodzicom, którzy mogli przyjechać w ciągu dnia do naszej klasy. Uczniowie świetnie bawili się przy nauce wiersza i samym przedstawieniu.”

Uczniowie napytanie jaki posiłek jest najważniejszy zgodnie stwierdzili, że kolacja ponieważ zasiada do niej cała rodzina. Dla dziecka to, że wszyscy razem siadają do posiłku jest niezwykle ważne. Podczas burzliwej dyskusji uczniowie zaczęli zmieniać zdanie kiedy wskazywałam, że śniadanie powinno dostarczać im energii na cały dzień. Organizm który podczas odpoczynku nocnego spalił zapasy jedzenia, potrzebuje nowego „paliwa” na rozpoczęcie bardzo intensywnego dnia w szkole.”

Promocja działań podjętych w szkole: projekty Wodolubka uczniowie powiesili na ścianie w formie wystawy. Obserwowali jakie jest zainteresowanie uczniów z innych klas ich wystawą. Podchodzili do koleżanek i kolegów z informacjami co przedstawiają rysunki. Następnie uczniowie przekazali wiedzę zdobytą na zajęciach prowadzonych o wodzie – uczniom klas III. Wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja na temat picia wody. Uczniowie klasy IIc w bardzo wyważony i rozsądny sposób przekonywali swoich kolegów aby zmienili słodkie napoje na wodę z powodów zdrowotnych.”